Balustrady i poręcze

Balustrady, są niezbędnym elementem wyposażenia każdego balkonu .
Zapewniają bezpieczeństwo ich użytkownikom i są bardzo ważnym elementem jego elewacji.

Ze względu na swoją rolę elementy balustrad powinny być trwałe i solidne, gwarantować estetyczny wygląd przez wiele lat. Do wykonania takich konstrukcji przez Cover Glass wykorzystywane jest aluminium , materiał odporny na korozję, co w znaczny sposób wpływa na komfort ich użytkowania. Stopy aluminium należą do grupy metali lekkich, są ok 3 razy lżejsze od stali, a zapewniają podobną sztywność i wytrzymałość.
Konstrukcja balustrady, oraz jej wypełnienia powinny zapewniać skuteczną ochronę i bezpieczeństwo użytkownikom. Minimalna wysokość balustrady w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym wynosi 1,1 m, natomiast w budownictwie jednorodzinnym 0,9 m.

Maksymalny prześwit pomiędzy elementami balustrady lub w jej wypełnieniu nie powinien być większy niż 0,12 m.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem na rynku budowlanym są balustrady aluminiowe Cover Glass do samodzielnego montażu. Umożliwiają one wykonanie konstrukcji bez potrzeby angażowania fachowca.

Wypełnieniem balustrad aluminiowych najczęściej jest szkło. Możliwe są również wypełnienia balustrad z płyt włókno-cementowych, HPL, całkowicie nieprzeziernych, które można malować na dowolny kolor, aluminiowe panele kompozytowe, czy blacha perforowana. Sposób mocowania jest możliwy przed lub za słupkiem. Wypełnienie może być umiejscowione w listwach, górą i dołem lub na okuciach punktowych.

Balustrada aluminiowa Cover Glass to specjalnie zaprojektowane profile, które są łączone ze sobą mechanicznie za pomocą śrub, wkrętów i nitów, nie wymagają spawania, a co za tym idzie w łatwy i szybki sposób można je montować we własnym zakresie. Montaż balustrady można prowadzić w całości na budowie, można też część elementów wcześniej sprefabrykować, co znacznie przyspiesza montaż.

Głównym elementem nośnym balustrady są słupki i poręcze. Słupki balustrady mocowane są na płycie balkonowej lub do jej czoła. Takie rozwiązanie daje możliwość przesłonięcia pasa stropowego za pomocą blendy ze szkła lub innego materiału stosowanego do wypełnień w dowolnym kolorze.
Mocowanie słupków może być wykonywane przed jak i po wykończeniu płyt balkonowych.

System aluminiowych balustrad Cover Glass umożliwia późniejszy montaż zabudów balkonowych.

Balustrada aluminiowa w domku jednorodzinnym?

Rozwiązania Cover Glass mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie zarówno wielorodzinnym jak i jednorodzinnym. Słupki i poręcze mogą mieć dowolny kolor. Dzięki technice lakierowania proszkowego, możemy również uzyskać imitację struktury dowolnego drewna. Balustrady aluminiowe to konstrukcje niezwykle uniwersalne, które umożliwiają dopasowanie do struktury i wyglądu każdego budynku.